آشنایی کامل با

تابلو صدا یا صوتی

تابلویی که هم دیدنی و هم شنیدنی است!

تابلو صدا و تابلو صوتی

تابلو صدا چیست؟

تابلو صدا، طرح و ایده ای نو است. در این تابلو عنصر دیدن و شنیدن در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. این یعنی در عین اینکه تابلو به سلیقه مشتری طراحی می شود بلکه صدایی نیز روی بارکد آن تنظیم می شود. که با هربار اسکن کردن بارکد، قابل شنیدن است.

تابلو صدا و تابلو صوتی چه تفاوتی دارند؟

 ما به عنوان یکی از فروشگاههای پیشرو در عرضه تابلوهای سفارشی، از تابلو صدا به عنوان تابلو صدانما یاد می کنیم. که نام وب سایت نیز از همین موضوع الهام گرفته شده است. در حال حاضر تابلو صدا با اسامی مختلفی شناخته می شود. ولی همگی در فناوری و ایده یکسان هستند. برای همین در این مقاله این اسامی را بجای یکدیگر به کار می بریم.

شما ممکن است ایده این تابلو را با اسامی نظیر تابلو صوتی، تابلو صداگرافی، تابلو موزیکال، تابلو موزیک پلیر نیز پیدا کنید. اما تمامی آنها در اصل یکسان هستند.

تابلو صوتی چگونه کار می کند؟

روی تابلو یک بارکد صوتی QR تعبیر شده است. که به وسیله گوشی های هوشمند قابل اسکن شدن است. وقتی بارکد تابلو را اسکن کنید یا صدا از داخل گوشی پخش می شود.

تابلو آسمان بارکد صدا QR

چه صدایی را می توان روی تابلو صدا قرار داد؟

این موضوع به خلاقیت و سلیقه شما بستگی دارد. از نظر فنی تمامی صداها با هر فرمتی قابل تنظیم هستند. از جمله صداهایی که معمولا برای تابلو صدا رایج هستند را شرح می دهیم.

لیست قیمت

خرید تابلو صوتی

جهت خرید تابلو صوتی آن ها را در ابعاد مختلفی عرضه کرده ایم. که از تابلو رومیزی و کوچک A5 تا تابلو نسبتاً بزرگ A3 را در بر می گیرد. اگر قصد خرید تابلو صوتی به عنوان هدیه را دارید پیشنهاد ما سایز A4 یا A3 است.

تابلو صدا A5

۲۰x20 سانتیمتر
۱۵۵ هزار تومان
 • سفارشی سازی رایگان
 • قاب و آویز دیواری
 • بارکد صوتی QR

تابلو صدا ۲۰x20

۲۰x20 سانتیمتر
۱۵۵ هزار تومان
 • سفارشی سازی رایگان
 • قاب و آویز دیواری
 • بارکد صوتی QR

تابلو صدا A4

۲۱x30 سانتیمتر
۱۸۰ هزار تومان
 • سفارشی سازی رایگان
 • قاب و آویز دیواری
 • بارکد صوتی QR

تابلو صدا A4

۲۱x30 سانتیمتر
۲۷۰ هزار تومان
 • سفارشی سازی رایگان
 • قاب و آویز دیواری
 • بارکد صوتی QR
تخمین زمان دریافت تابلو صدا

سفارش بدیم چه زمانی بدستمون می رسه؟

برای تخمین زمان دریافت صدا ابتدا مقصد موردنظر اهمیت دارد. اگر مقصد داخل شهر تهران باشد در ۲ الی ۵ روز کاری انجام می شود. در صورتی که خارج از تهران باشد بطور میانگین ۷ روز کاری زمان لازم است تا تابلو صوتی بدست شما برسد.

ارسال خارج تهران

۵ تا ۷ روزی کاری
فوری تهران

ارسال خارج تهران

۵ تا ۷ روزی کاری
اقتصادی

سفارشی سازی تابلو صوتی

هدف ما در صدانما ارائه هدیه سفارشی است. زیرا معتقدیم که هدیه شخصی سازی شده تاثیرگذاری و ارزش احساسی بیشتری به همراه دارد. در تابلو صدا می توانید موارد مختلفی را به سلیقه خود اضافه کرده یا تغییر دهید. بطور مثال می توانید عکس و متن اختصاصی را جهت درج روی تابلو بفرستید. بارکد صوتی نیز با صدای ارسالی شما تنظیم می شود. به علاوه امکان قرار دادن طرح فرکانس صدا بصورت دلخواه وجود دارد.

ایده بیشتری برای شخصی سازی تابلو صدا دارید؟ کافیست آن را با ما مطرح کنید!

فرکانس صدا چیست؟

هر صدا یک بسامد خاص دارد که به آن فرکانس صدا می گویند. فرکانس صدا را در واقع می توان نموداری از زیر و بم صدا تعریف نمود. نکته ای که باید بدان توجه کنید این است که هر صدایی درست مثل اثر انگشت فرکانس( بسامد) مخصوص خود را دارد. ما فرکانس صدای ارسالی شما را تهیه کرده و در صورت تمایل روی تابلو صدایتان نمایش می دهیم.

بارکد صوتی QR چیست؟

بارکد QR نوعی بارکد است و توسط ژاپن اختراع شد. این بارکد که بصورت یک مربع با طرح هایی منحصر به فرد دیده می شود موارد مصرف مختلفی دارد. یکی از آنها تهیه بارکد صدا است. ما روی بارکد QR ، صدای ارسالی شما را تنظیم می کنیم. این بارکد صدا با گوشی به راحتی اسکن شده و صدای آن پخش می شود.

بارکد QR اختصاصی
رضایت مشتری هدیه سفارشی صدانما

همین الان می توانید سفارش دهید!

برای سفارش تابلو صوتی کافیست روی دکمه زیر کلیک کنید.

سوالی دارید؟ واتسپ یا تلگرام در خدمت شما هستیم.

مطالعه بیشتر

این بخش صرفا جهت کسب اطلاعات بیشتر شما در نظر گرفته شده است. در صورت تمایل می توانید مطالعه کنید.

اطلاعات بیشتر راجع به فرکانس صدا

تعداد حرکت نوسانی در یک زمان معین را بسامد می نامند. در مبحث مربوط به صدا، منظور از فرکانس صدا زیر یا بم بودن صوت است. صداهایی مانند بوق کشتی صدای بم و صدایی مانند جیرجیرک صدای زیر شناخته می شود. صداهای بم دارای فرکانس پایین و صداهای زیر دارای فرکانس بالا هستند.

فرکانس صدا

محدوده شنیداری انسان چقدر است؟

محدوده شنیداری انسان بین ۲۰ تا ۲۰ هزار هرتز است. یعنی امواج صدایی که در این محدوده قرار بگیرند برای انسان قابل شنیدن خواهند بود. البته با افزایش سن توانایی شنیدن صداهای خیلی بم یا خیلی زیر کاهش پیدا می کند. میزان بلندی صوت نیز برحسب واحدی به نام دسی بل یا همان dB اندازه گیری می شود. وقتی از بلندی صوت صحبت می کنیم منظورمان همان زیاد بودن شدت صداهاست.

محدوده شنیداری انسان

مثال هایی از شدت صدا برحسب دسی‌بل

مقایسه شدت صدا بر حسب دسی بل

در بخش ذیل شدت صدای مواردی برحسب دسی‌بل به‌عنوان نمونه ذکر شده است.

اره‌برقی ۱۱۰ دسی‌بل

صدای خانه در حالت طبیعی ۵۰ دسی‌بل

کتابخانه آرام ۴۰ دسی‌بل

اتاق‌خواب آرام در شب ۳۰ دسی‌بل

مکالمه عادی ۵۵ تا ۶۵ دسی‌بل

تیک‌تیک ساعت ۲۰ دسی‌بل

بازه مربوط به‌شدت صدا از صفر دسی‌بل یعنی سکوت مطلق شروع‌شده و تا ۱۴۰ دسی‌بل افزایش پیدا می‌کند؛ که تحمل و شنیدن آن باعث آسیب رسیدن به مجاری شنوایی می‌شود.

نکاتی راجع به منحصربه فرد بودن صدا

صدای افراد بخشی از هویت آن را تشکیل می‌دهد که بعضاً از طریق آن شناخته می‌شوند.(حتماً برایتان پیش‌آمده که در یاد کردن از فردی می‌گوییم صدای خوبی دارد!). به‌علاوه بدیهی است می‌توانیم صدای عزیزمان را پشت تلفن یا از فاصله تشخیص دهیم. برای اینکه صدا و لحن آن‌ها برای ما خاص و منحصربه‌فرد از دیگران است. درواقع صدای افراد ازنظر ویژگی‌های صوتی دارای زیری و بمی، شدت و بلندی و ازنظر ویژگی‌های بیانی نیز دارای لحن و آهنگی ویژه است. ما به‌طور ناخدا گاه با شنیدن صدای افراد احساسات مختلفی را شادی، غم، هیجان‌زدگی و … را بروز می‌دهیم.

صدا به‌عنوان ابزار انتقال احساسات

اکثر قریب به‌اتفاق ارتباطات انسانی مدیون ارتباطات شفاهی و زبانی است؛ که در بستر کلام و صدا انجام می‌گیرد. همان‌طور که اشاره شد، صدای افراد منحصربه‌فرد بوده و چون ما از صدایمان برای معنا بخشیدن به روابطمان استفاده می‌کنیم از وجه انسانی و احساسی نیز قابل‌توجه است.

صدا پر از خاطره و معناست!

صدا به‌عنوان یکی از احساسات پنج‌گانه به دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم نیز معنی و ارزش دوچندانی می‌بخشد. برای درک بهتر مطلب کافی است خاطرات خوب زندگی‌تان را بدون صدا تصور کنید؛ مثلاً تصور کنید جشن عروسی یا روز تولدتان در سکوت کامل برگزار می‌شد. صداها همه‌جا در شکل‌های مختلف مانند موسیقی، گفتگوها، آواهای طبیعی (مانند صدای باران) همراه ما هستند به زندگی ما زیبایی بیشتری می‌بخشند. به‌علاوه صداهای شنیده‌شده در رویدادهای به‌یادماندنی به‌عنوان خاطره‌ای دوست‌داشتنی در ذهن ما نقش می‌بندند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما آنلاین هستیم!

سفارش از طریق واتسپ

سفارش می پذیریم

پشتیبانی صدانما

ما آنلاین هستیم!

از طریق واتسپ ثبت سفارش کنید.

پشتیبانی صدانما

سفارش می پذیریم.