تابلو صدانما

تابلویی که شنیدنی است!

تابلو صدا

تابلوی فرکانس صدا و همه آنچیز که کنجکاوید راجع به آن بدانید…

اطلاعات کامل راجع به تابلوی فرکانس صدا

 

تابلو صدا تابلویی هم دیدنی و هم شنیدنی است.پیش از آنکه به تابلوی فرکانس صدا پرداخته شود، برای علاقه مندان به مبحث صوت مقدمه ای کوتاهی آورده شده است. پیشنهاد می کنیم آن را مطالعه کنید اما در صورت تمایل می توانید از آن عبور کنید و به بخش موردنظر هدایت شوید.

فرکانس صدا چیست؟

تعداد حرکت نوسانی در یک‌زمان معین را بسامد می‌نامند. در مبحث مربوط به صدا، منظور از فرکانس زیر یا بم بودن صوت می‌باشد. صداهایی مانند بوق کشتی صدای بم و صدایی مانند جیرجیرک صدای زیر شناخته می‌شود. صداهای بم دارای فرکانس پایین و صداهای زیر دارای فرکانس بالا هستند.

محدوده شنیداری انسان

محدوده شنیداری انسان بین 20 تا 20 هزار هرتز می‌باشد؛ یعنی امواج صدایی که در این محدوده قرار بگیرند برای انسان قابل‌شنیدن خواهند بود. البته با افزایش سن توانایی شنیدن صداهایی خیلی بم یا زیر کاهش پیدا می‌کند. میزان بلندی صوت نیز برحسب واحدی به نام دسی‌بل یا همان dB اندازه‌گیری می‌شود. وقتی از بلندی صوت صحبت می‌کنیم منظورمان همان زیاد بودن شدت صداهاست.

مثال‌هایی از شدت صدا برحسب دسی‌بل

در بخش ذیل شدت صدای مواردی برحسب دسی‌بل به‌عنوان نمونه ذکر شده است.

 • اره‌برقی 110 دسی‌بل
 • صدای خانه در حالت طبیعی 50 دسی‌بل
 • کتابخانه آرام 40 دسی‌بل
 • اتاق‌خواب آرام در شب 30 دسی‌بل
 • مکالمه عادی 55 تا 65 دسی‌بل
 • تیک‌تیک ساعت 20 دسی‌بل

بازه مربوط به‌شدت صدا از صفر دسی‌بل یعنی سکوت مطلق شروع‌شده و تا 140 دسی‌بل افزایش پیدا می‌کند؛ که تحمل و شنیدن آن باعث آسیب رسیدن به مجاری شنوایی می‌شود. شاید دوست داشته باشید بدانید بلندترین صدای ثبت شده در تاریخ مربوط به چیست؟ در این صورت این مطلب صدانما را از دست ندهید!

منحصربه‌فرد بودن صدا

منحصر به فرد بودن صدای افرادصدای افراد بخشی از هویت آن را تشکیل می‌دهد که بعضاً از طریق آن شناخته می‌شوند.(حتماً برایتان پیش‌آمده که در یاد کردن از فردی می‌گوییم صدای خوبی دارد!). به‌علاوه بدیهی است می‌توانیم صدای عزیزمان را پشت تلفن یا از فاصله تشخیص دهیم. برای اینکه صدا و لحن آن‌ها برای ما خاص و منحصربه‌فرد از دیگران است. درواقع صدای افراد ازنظر ویژگی‌های صوتی دارای زیری و بمی، شدت و بلندی و ازنظر ویژگی‌های بیانی نیز دارای لحن و آهنگی ویژه است. ما به‌طور ناخدا گاه با شنیدن صدای افراد احساسات مختلفی را شادی، غم، هیجان‌زدگی و … را بروز می‌دهیم.

صدا به‌عنوان ابزار انتقال احساسات

اکثر قریب به‌اتفاق ارتباطات انسانی مدیون ارتباطات شفاهی و زبانی است؛ که در بستر کلام و صدا انجام می‌گیرد. همان‌طور که اشاره شد، صدای افراد منحصربه‌فرد بوده و چون ما از صدایمان برای معنا بخشیدن به روابطمان استفاده می‌کنیم از وجه انسانی و احساسی نیز قابل‌توجه است.

صداهایی پر از خاطره و معنا

صدا به‌عنوان یکی از احساسات پنج‌گانه به دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم نیز معنی و ارزش دوچندانی می‌بخشد. برای درک بهتر مطلب کافی است خاطرات خوب زندگی‌تان را بدون صدا تصور کنید؛ مثلاً تصور کنید جشن عروسی یا روز تولدتان در سکوت کامل برگزار می‌شد. صداها همه‌جا در شکل‌های مختلف مانند موسیقی، گفتگوها، آواهای طبیعی (مانند صدای باران) همراه ما هستند به زندگی ما زیبایی بیشتری می‌بخشند. به‌علاوه صداهای شنیده‌شده در رویدادهای به‌یادماندنی به‌عنوان خاطره‌ای دوست‌داشتنی در ذهن ما نقش می‌بندند.

تابلوی فرکانس صدا چیست؟

تابلوی فرکانس صدا یک تابلوی هنری است که صوت و تصویر را در یک قاب در کنار یکدیگر قرار داده است. این تابلوی جدید که زیرمجموعه‌ای از هنر مدرن به شمار می‌رود مدتی است که در دنیا معرفی‌شده است. در ایران نیز پدیده نسبتاً جدیدی به شمار می‌رود. این تابلوها تحت عناوین مختلفی عرضه می شوند. ما به این محصول، تابلو صدانما می‌گوییم. اسامی دیگر آن شامل صداگرافی، تابلوی صوتی، تابلو فرکانس، تابلو صدا می باشد.

تبدیل صدا به فرکانس چگونه انجام می گیرد؟

ما ابتدا صدای موردنظر شما را دریافت می کنیم. سپس با استفاده از نرم افزارهای دقیق و پیچیده ویرایش صوتی، فرکانس های آن را استخراج و با صدای شما مطابقت می دهیم. پس از اینکه میکس و ویرایش صوتی روی صداها انجام می شود، دو خروجی بدست می آید. یکی خروجی صوتی است که روی بارکد QR قرار می گیرد و قابل شنیدن است. و دیگری تصویر دوبعدی فرکانس صدا است که اصطلاحاً در این مرحله، چاپ صدا روی تابلو انجام می گیرد.

تابلوی فرکانس صدا، روشی برای زنده نگه‌داشتن خاطره‌ها

انسان همواره خواستار این بوده است که خاطرات قشنگ و دوست‌داشتنی را همیشه در ذهن خود داشته باشد؛ اما این کار در همه حال ممکن نیست. برای همین از قرن‌های پیش، انسان‌ها نقاشی یا بعدها عکس‌های خود را به شکل تابلو و قاب به منازل و محل کار خود می‌آویختند. این کار تا امروز همچنان ادامه دارد چون از یک نیاز طبیعی و ذاتی بشر نشات می‌گیرد. در تابلوی صوتی اینکار از طریق تبدیل صدا به تابلو انجام می گیرد.

تابلوهای مدرن، روشی برای ارضای حسی قدیمی با چاشنی جدید

همان‌طور که گفته شد، تجدید خاطرات و نیاز به جاودانه شدن نیازی ذاتی و از بین نرفتنی است؛ که یکی از راه‌های ارضای آن تابلوهای یادگاری هست. به طبع پیشرفت هنر سبک‌های مختلف هنری پا به عرصه گذاشته است. هدف ما در صدانما تولید و عرضه تابلوهایی است که با معیارهای هنر مدرن و رایج روز دنیا سازگار بوده و درعین‌حال باب طبع سلیقه و هنر ایرانی نیز باشد.

تابلوی صوتی چگونه کار می‌کند؟

اگر مقدمه مقاله را مطالعه کرده باشید می‌دانید که هر صدایی یک فرکانس منحصربه‌فرد دارد که به شکل امواج فرکانس به‌صورت دوبعدی قابل‌نمایش است. برای اینکه بهتر متوجه موضوع بشوید هر صدا را مانند یک اثرانگشت یا امضا در نظر بگیرید که منحصربه‌فرد است. در تابلوهای صوتی که از صدانما سفارش می‌دهید، فرکانس اختصاصی همان صدا روی تابلو در کنار طراحی سفارشی حک می‌شود.

بارکد QR چیست؟

QR CODE نوعی بارکد است. در لغت مخفف عبارت Quick Response Code یا «کدهای واکنش سریع» است. این بارکد اولین بار در ژاپن اختراع شد و مورداستفاده قرار گرفت. ساختار کلی آن شامل یک سری از مربع‌های سفید و مشکی هست؛ که امروزه در موارد مختلف مصرف بسیاری دارد.

چگونه QR CODE تابلو را اسکن کنیم؟

اسکن کردن بارکد QR CODEاسکن بارکد QR به آسانی انجام می پذیرد. کافیست گوشی یا تبلت شما اپلیکشن بارکدخوان QR را نصب داشته باشد. این اپلیکیشن با کمک دوربین دستگاه هوشمند شما بارکد را شناسایی و اسکن کرده و اطلاعات آن را به شما نمایش می دهد. دارندگان آیفون که سیستم عامل آنها بالاتر از iOS11 می باشد نیز کافیست دوربین گوشی را روی بارکد گرفته تا QR CODE اسکن شود. برای دانلود اپلیکیشن موردنیاز اندروید به این صفحه مراجعه کنید.

تابلوی فرکانس و بارکد QR

بارکد QR روی تابلوی فرکانس صدا

هر تابلوی صوتی مجهز به یک بارکد QR اختصاصی است. زمانیکه مشتری تابلوی فرکانس صدا را سفارش می دهد و یک آهنگ یا دکلمه برای استفاده روی تابلو می فرستد، اطلاعات مربوط به آن صدا روی بارکد ذخیره می شود. در نتیجه در صورت اتصال به اینترنت هر زمانی که بارکد با گوشی اسکن می شود، صدای مربوطه بلافاصله پخش می شود. در واقع روی تابلو صدا، هم شکل دوبعدی فرکانس صدا و هم صدای مربوط به آن قابل دیدن و دسترسی است.

چه صدایی می تواند برای تابلوی فرکانس صدا استفاده شود؟

اگر بخواهیم خلاصه بگوییم باید گفت هر صدایی. این کاملا به خلاقیت و سلیقه شما بستگی دارد؛ که چه صدایی را برای تابلوی خود انتخاب می کنید. این صدا می تواند موسیقی، دکلمه، شعر، آوایی از طبیعت یا ترکیبی خلاقانه از همه آنها باشد. در بخش زیر مواردی به عنوان ایده مطرح شده است.

قطعه موسیقی

موسیقی برای تابلوی فرکانس صداهمه ما دست کم یک آهنگ مورد علاقه داریم که با روح و جانمان به آن گوش می دهیم. چرا آن را به عنوان تابلو صدا نداشته باشیم؟ اگر قصد هدیه دادن تابلو را دارید نیز می توانید آهنگی را انتخاب کنید که شما و فرد موردنظر با آن خاطره ای مشترک دارید. قطعه موسیقی می تواند بخشی یا کل از یک آهنگ باشد. به علاوه می تواند چندین آهنگ از یک هنرمند را با هم میکس کرده و بصورت یک تابلو سفارش دهید.

صدای افراد

تبدیل صدا به تابلو QR

بخش بزرگی از ارتباطات انسانی را ارتباطات شفاهی ما تشکیل می دهد. صدای خود اشخاص به تابلوی فرکانس صدا معنا و احساس بیشتری می بخشد. این صدا می تواند پیغام تبریک سالگرد ازدواج به همسرتان، یا صدای خنده کودک دلبندتان باشد. یا هرچه که دوست دارید شخص مورد علاقه زندگی تان بشنود. برای مثال کافیست صدا و پیام صوتی خود را با گوشی تان ضبط کرده و برای ما بفرستید تا از آن  در تابلوی فرکانس صدا استفاده شود.

آوای طبیعت

ما انسان ها با وجود همه تفاوت هایمان، در علاقه مان به برخی صداهای طبیعی به هم شباهت داریم. کیست که از صدای نم نم باران یا موج دریا لذت نبرد؟ آوای طبیعت آرامش خاصی درون خود دارد که گوش هر فردی را نوازش می دهد. کافیست یکی از آنها را برای تابلوی صوتی خود انتخاب کنید و حین استراحت یا مدیتیشن به آن گوش فرا دهید. مثلا  تابلوی صدا دریا  انتخاب هوشمندانه ای به نظر می رسد.

ترکیب خلاقانه

ایده خلاقانه برای تابلوی فرکانس صدااز آنجایی که برای خلاق بودن شما هیچ محدودیتی قائل نیستیم، می توانید دست به ابتکار هنرمندانه زده و ترکیبی از صداهای موردنظر را در کنار هم بفرستید؛ مثلا یک پیغام تبریک از چند نفر، در حالی که در پس زمینه صدای موج دریا در حال پخش است و در انتهای آن نیز یک آهنگ پخش شود.

تکمیل سفارش در چند دقیقه !

فرایند سفارش تابلوی فرکانس صدافرایند چهار مرحله ای سفارش  فرایند سفارش بصورت آنلاین در وب سایت یا مستقیم در صفحه اینستاگرام انجام می پذیرد. این فرایند در چهار مرحله به شرح زیر می باشد:

گام اول) سفارشی سازی: ابتدا در بخش فروشگاه و برگه محصول موردنظر، تنظیمات سفارشی سازی تابلو مثل رنگ قاب ، رنگ پاسپارتو، متن روی تابلو فرکانس را مطابق سلیقه و نظر خود …  انتخاب می کنید.

گام دوم) تکمیل سفارش: در این مرحله سفارش سبد خرید خود را تکمیل کرده و وجه آن را از طریق درگاه بانکی معتبر ارائه شده پرداخت می نمایید. پس از انجام پرداخت،کد سفارش دریافت می کنید.

گام سوم) با شما تماس می گیریم: پس از انجام مرحله دوم، در صورت لزوم برای انجام هماهنگی های لازم در اسرع وقت(تا حداکثر 12 ساعت بعد از تکمیل سفارش) با شما تماس گرفته می شود.

گام چهارم) پیش نمایش و ارسال: تابلو مطابق نظر و سلیقه مشتری طراحی شده و قبل از چاپ نهایی یکبار دیگر پیش نمایش آن ارائه می شود. در این مرحله امکان اصلاح و اعمال نظر وجود خواهد داشت. بعد از کسب تایید نهایی مشتری، تابلو ساخته شده و به آدرس مشتری ارسال می شود.

به روزرسانی) برای اطلاعات بیشتر می توانید به برگه نحوه سفارش مراجعه مراجعه کنید.

قیمت تابلوی فرکانس صدا

قیمت تابلوی فرکانس صدا بر حسب سایز تابلو و خدمات کادوپیچ آن مشخص می شود. از بابت پیچیدگی طراحی ، تعداد موسیقی و جزئیات این چنینی سفارش هزینه ای جداگانه ای دریافت نمی شود. 

تنظیمات سفارشی سازی

اجزای قاب

اجزای قاب های به کار رفته در تابلوی فرکانس صدا

پیش از پرداختن به موارد مربوط به تنظیمات سفارشی تابلو بهتر است به اجزای تابلوی فرکانس نگاهی داشته باشیم. در تولید قاب های مورد استفاده برای تابلوی فرکانس صدا از بهترین مواد و PVC با کیفیت بالا استفاده شده است. در شکل بالا نیز اجزای قاب شرح داده شده است.

رنگ قاب

رنگ مشکی و سفید برای قاب فرکانس صدا

تابلوی صوتی در دو رنگ سفید و مشکی قابل سفارش هستند.

پاسپارتو

رنگ های قابل سفارش برای پاسپارتوپاسپارتو نوعی مقواست که بین عکس اصلی و قاب قرار می گیرد. پاسپارتو باعث تاکید و جلوه بیشتر عکس اصلی می شود. گفتنی است که پاسپارتو در 6 رنگ متنوع سفید، نسکافه ای، طوسی، بژ ، کرم، سبزآبی ارائه می شود(به روز رسانی: در حال حاضر تنها رنگ سفید عرضه می شود). لازم به ذکر است که پاسپارتو برای سایزهای بالاتر از 30 در 30 (برای قطع مربعی) و 20 در 30 (برای قطع مستطیلی) توصیه می شود. در سایزهای کوچکتر نظیر 17 در 17 و 19 در 19 به علت اینکه پاسپارتو باعث کاهش سایز تصویر اصلی می شود پیشنهاد نمی گردد.

سبک طراحی تابلوی فرکانس

نمونه هایی از طرح ترکیبی و ساده برای تابلوی فرکانس صدا

طراحی تابلوی صوتی می تواند به شکل ساده و ترکیبی انجام شود. در مدل ساده تنها فرکانس ساده روی یک پیش زمینه سفید یا رنگی قرار می گیرد. در مدل ترکیبی عکس یا تصاویر موردنظر شما به حالت های متنوعی مطابق با سلیقه شما با فرکانس صدا آمیخته می شود.

متن روی تابلو صدا

متن سفارشی روی تابلوی فرکانس صدا

روی تابلوی فرکانس صدا می توانید سفارش نوشتن متن هم بدهید. متن روی تابلوی صوتی می تواند یک پیغام تبریک تولد، یک قطعه شعر، یا هر متن مورد علاقه ای باشد. اگر تابلوی صوتی را به قصد هدیه دادن تهیه می کنید، اضافه کردن یک متن خاص می تواند ارزش معنوی و بصری کار را دوچندان کند.

کادوپیچ سفارش ها

نمونه کادوپیچ صدانما

در زندگی های شلوغ امروزی دیگر فرصتی برای کادوکردن به شکل گذشته وجود ندارد. به خصوص که بعضی افراد اصولاً مهارت لازم یا علاقه ای به این کار ندارند. در عین حال هر هدیه ای بدون کادوپیچ گویی چیزی کم دارد. در هر صورت به خاطر داشته باشید که مثل معروفی است که می گوید مهم نیست چه چیزی هدیه می دهید، بلکه مهم این است آن را چگونه هدیه می دهید!

تابلو صدا، هدیه ای بی نظیر!

کادوپیچ سفارشی صدانما

همه می دانیم که انتخاب هدیه کار چندان راحتی نیست. در واقع افراد زیادی در انتخاب هدیه دچار سردرگمی و اتلاف وقت می شوند. یک هدیه مناسب دارای ویژگی های متعددی است که اتفاقا تابلو صدا نیز از آنها برخوردار است. در بخش ذیل به این موارد به صورت کوتاه اشاره می کنیم.

 • خاص بودن: هیچکس دوست ندارد یک هدیه عادی پیش و پا افتاده را دریافت یا تقدیم کند. برای همین باید توجه داشته باشیم که از همان ابتدا هدیه متفاوتی تهیه کنیم. البته خرید هدیه خیلی متفاوت بدون ریسک نیست و ممکن است مورد علاقه فرد موردنظر قرار نگیرد. تابلوی فرکانس صدا بخاطر ماهیت خود در عین خاص بودن، هدیه ای مقبول و همه پسند است. 

 

 • منحصر به فرد بودن: این مورد با «خاص بودن» که از آن ذکر شد در رابطه مستقیم می باشد. با این تفاوت که هر کادویی خاصی لزوما منحصر به فرد نیست. تابلوی صدا علاوه بر خاص بودن، بخاطر ماهیت سفارشی بودن خود منحصر به فرد نیز هست. تابلو صدا بصورت تک نسخه متناسب با سلیقه شما طراحی و ساخته می شود.

 

 • ماندگاری: اصولا هرچقدر هدیه ماندگارتر باشد ارزش آن بیشتر است. چون فرد دریافت کننده سال های بیشتری از آن بهره مند خواهد شد و کماکان به یاد فرد هدیه دهنده خواهد بود. تابلوی صوتی صدانما سالیان درازی می تواند زینت بخش دکوراسیون منازل و محل کار افراد باشد.

 

 • شیک، جدید و به روز: همانطور که در بخش های ابتدایی مقاله اشاره شد تابلوی فرکانس صدا پدیده هنری نسبتاً جدیدی در دنیا می باشد. در نتیجه شما مطمئن خواهید بود که هدیه شما در عین شیک بودن، به روز و مدرن نیز می باشد. این مورد برای افرادی که همیشه به دنبال جدیدترین ها هستند از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

 • سفارشی بودن: سفارشی بودن هدیه به این معنی است که فرد تهیه کننده وقت و اهمیت بیشتری برای تهیه هدیه خود قائل شده است. این موضوع به تنهایی ارزش مادی و معنوی هدیه را بالا می برد. در صدانما قادر خواهید بود که دقیقا مطابق سلیقه و نظرتان یک تابلو فرکانس شخصی سازی شده سفارش دهید.

کادوی صدانما

ارزش بالا، قیمت مناسب: یک هدیه مناسب در کنار سایر فاکتورها اگر قیمت مناسبی هم داشته باشد به گزینه رضایت بخش تری تبدیل می شود. ما افتخار می کنیم که بگوییم تابلوهای عرضه شده در صدانما، با وجود همه ویژگی ها و خدمات سطح بالای ارائه شده از قیمتی منصفانه و معقول در برابر سایر رقبا برخوردار هستند.

 

همین حالا تابلو صدانما خود را سفارش دهید!

[tp_empty_space]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *