تابلوی لوکیشن

 

تابلو لوکیشن (مکان‌نما) چیست؟

تابلو لوکیشن(مکان‌نما) تابلویی که ایده اصلی آن فضا و مکان است. و نقشی است که در خاطرات و زندگی ما ایفا می‌کنند. اگر خوب بنگریم، همه ما در مکان خاصی زندگی خود را شروع کرده‌ایم. و تمامی تجارب و خاطرات زندگی‌مان در بستری از فضا و مکان شکل گرفته است.

تابلوی لوکیشن

مثلاً در دانشگاه، کافه‌ای در سطح شهر، جایی در دل طبیعت ممکن است تجربه‌ای خاص برایمان رقم خورده باشد. به نوعی که هربار ازآنجا گذر می‌کنیم، برایمان تداعی شود.

درنتیجه می‌توان گفت فضا و مکان در عین اینکه که بستری برای رخداد تجارب و احساسات ما هستند، آن‌ها را تداعی و یادآوری هم می‌کنند. و اینجاست که مکان‌ها ارزشی نوستالژیک نیز پیدا می‌کنند.

به همین دلیل است، که گاهی برای دهه‌ها، یک کافه یا رستوران را به‌عنوان پاتوق برمی‌گزینیم، چون ازآنجا تداعی‌های خوبی در ذهن داریم. یا در اصطلاح دیگر، برایمان نوستالژی به همراه دارد.

فضا و مکان، چگونه زندگی ما را تحت تأثیر قرار می‌دهند؟

بر کسی پوشیده نیست که فضا و مکان بر زندگی روزمره ما تأثیرات چشم‌گیری دارند. رابطه ما با فضا و مکان یک رابطه دوطرفه است. فضا و مکان می‌توانند در رابطه با افرادی که ملاقات می‌کنیم، سبک زندگی ما، خلق‌وخو و شخصیت ما، طرز تفکر و اندیشه ما، تأثیرگذار باشند.

 برای همین یکی از راه‌های شناخت افراد، این است که ببینیم وی در چه مکان‌هایی رفت‌وآمد دارد، تا بدین طریق بتوانیم باروحیه و سلایق او بیشتر آشنا شویم.

هر فرد نسبت به مکان‌های خاصی، احساسات و عواطف ویژه‌ای دارد. به‌نوعی که با رفت‌وآمد یا دور شدن از آن‌ها، منقلب می‌شود. نمونه‌ای از آن را در ابعاد وسیع به‌عنوان حس غربت می‌شناسیم، که افرادی که از کشور خود مهاجرت می‌کنند به آن دچار می‌شوند.

مورد دیگر، حس تفاخر راجع به دانشگاه و محل تحصیل است. معمولاً افرادی که از دانشگاه‌های ممتاز فارغ‌التحصیل می شوند، تا آخر عمر نسبت به آن مکان ارق ویژه‌ای به همراه دارند. به‌طور مثال، دانشجویان دانشگاه تهران با هر بار عبور از خیابان انقلاب و دیدن سردر دانشگاه تهران، حس ویژه‌ای پیدا می‌کنند.

مثال‌های بسیار دیگری از اینکه مکان‌ها چگونه احساسات ما را برمی‌انگیزند وجود دارند. شاید یک نمونه ناب دیگر، استادیوم آزادی باشد. که افراد هنگام ورود به آن به‌یکبار پر از شور و هیجان شده، و گویی به افراد دیگری تبدیل می‌شوند.

تابلوی لوکیشن

تابلو لوکیشن، هدیه‌ای بامعنا و نوستالژیک

اشاره کردیم که فضا و مکان، بعدی غیرقابل‌چشم‌پوشی از زندگی ما را تشکیل می‌دهد. و به‌عنوان بستری عمل می‌کند که در آن تجربیات، احساسات و لحظات شیرین زندگی شکل می‌گیرند.

تابلوی لوکیشن هدیه‌ای بامعنا و جدید است، که ایده خود را از نقشی که فضا و مکان در زندگی ما ایفا می‌کنند گرفته است. با تابلوی مکان‌نما، می‌توان مکان و زمان یک خاطره زیبا و به‌یادماندنی را در قالب یک تابلوی سفارشی برای همیشه ماندگار کرد.

مثلا مکان اولین قرارتان با نامزدتان، جایی که اولین بار بهترین دوست کنونی خود را ملاقات کردید، کافه ای که از آن بهترین خاطرات مشترک را دارید، می توانند از فضاهای با معنایی باشند که برای تابلوی لوکیشن مورد استفاده و هدیه دادن قرار بگیرند.

به‌علاوه همین‌طور اگر مقاله راهنمای خرید هدیه ما را خوانده باشید می‌دانید که هدایای فکر شده و بامعنا، ارزش دوچندانی به همراه دارند.

تابلوی لوکیشن

قابلیت‌های سفارشی‌سازی تابلو لوکیشن (مکان‌نما)

تابلوی مکان‌نما، نیز مانند تابلوی صدانما و تابلوی ستاره نما (تابلو آسمان) قابلیت‌های متنوعی برای سفارشی‌سازی دارد؛ که در ذیل به‌صورت موردی به تعدادی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

  • قابلیت اضافه کردن عکس دلخواه شما
  • قابلیت طرح دادن به‌عکس نقشه (حالت قلب، ستاره و …)
  • قابلیت اضافه کردن متن با فونت دلخواه
  • قابلیت تغییر رنگ نقشه پیش‌فرض
  • قابلیت اضافه کردن فرکانس صدا
  • قابلیت اضافه کردن بارکد QR

اگر خواسته‌ای دارید که در موارد بالا قید نشده است، می‌توانید هنگام طراحی با ما مطرح کنید. تا در صورت امکان، آن را برای شما انجام دهیم.

تابلوی لوکیشن

نحوه سفارش تابلو لوکیشن (مکان‌نما)

اگر اولین بار است که از صدانما سفارش می‌دهید ابتدا برگه نحوه سفارش را مطالعه کنید. سپس کافی است در قسمت فروشگاه به دسته‌بندی مربوط به تابلوی مکان‌نما بروید. در قسمت آدرس مکان موردنظر، نشانی مکانی که مایلید به‌عنوان نقطه روی تابلوی لوکیشن مشخص شود را وارد کنید.

 

ما آنلاین هستیم!

سفارش سریع از طریق تلگرام

سفارش می پذیریم

پشتیبانی صدانما

ما آنلاین هستیم!

سفارش سریع از طریق تلگرام

پشتیبانی صدانما

سفارش می پذیریم.

ثبت سفارش سریع در تلگرام