نمایش عکس روی دیوار

۱۷ ایده و روش خلاقانه و مدرن برای نمایش عکس روی دیوار

برخی از ما تصور می کنیم، که برای نمایش عکس روی دیوار منزل، محل کار یا اتاقمان حتما باید از تابلو یا شاسی استفاده کنیم.

استفاده از چارچوب تابلو و شاسی هرچند زیبایی بسیاری به محیط های مختلف می بخشد، اما عده ای تمایل دارند که گام های ابتکار و خلاقیت را فراتر گذاشته و از تکنیک های ابتکاری و کمتر استفاده شده برای آویختن عکس به دیوار استفاده کنند.۱۷ راه خلاقانه ای که برای نمایش عکس ها روی دیوار در این مقاله معرفی میکنیم، علاوه بر رویکرد مدرن و ابتکاری که دارند، هزینه کمی برای اجرا نیز به همراه دارند. که برای صرفه جویی در هزینه ها موثر است.

 

نمایش عکس روی دیوار

  1. استفاده از آویز لباس برای نمایش عکس روی دیوار

در این تکنیک، کافی است با استفاده از چند میخ، گیره های لباس را به دیوار آویزان کنید. سپس عکس های موردنظرتان را به وسیله آن روی دیوار نگه دارید. برای زیبایی بیشتر، توصیه می شود که از گیره های لباس چوبی و انواع بهتر آن استفاده نمایید.

نمایش عکس روی دیوار۲.ساخت طاقچه(شلف) با چوب و طناب

ابتدا تعدادی تکه چوب در ابعاد و رنگ موردنظرتان را به نجاری سفارش دهید. سپس ابتدا و انتهای آنها را با دریل سوراخ کرده، و طنابی از بین آنها رد کنید.

این طاقچه در عین حال که ظاهر مدرنی به دیوار می بخشد، فضای خیلی کمی هم به نسبت یک کتابخانه معمولی اشغال می کند. که برای خانه هایی که فضای محدودی دارند، می تواند بسیار راهگشا باشد.

۳.گیره های لباس تزیین شده

این روش شاید برای فضاهای خصوصی مثل اتاق ، مناسب تر از فضای نشیمن خانه باشد. کافیست تعدادی گیره لباس تهیه کنید و آن را به سلیقه خودتان تزیین کنید. سپس به پشت آنها یک پونز بزنید تا روی دیوار نصب شوند. بعد تنها کافیست عکس هایتان را بین آنها قرار دهید.

۴.استفاده از ریسه های نور برای نمایش عکس روی دیوار

نمایش عکس روی دیوار با ریسه نور
ریسه های نوری نسبت به چندسال گذشته، در طراحی داخلی کاربرد بیشتری پیدا کرده اند. کافیست سری به اینستاگرام بزنید تا طرح های کاربردی مختلفی از آنها را ببینید.

تعدادی ریسه را با کمک میخ، پونز و .. به دیوار وصل کنید سپس عکسهایتان را به آن آویزان کنید. تکنیک ریسه های نوری علاوه بر جذابیت چشم گیری که برای نمایش عکس روی دیوار را به ارمغان می آورند، با نور افشانی خود، فضای دلنواز و رمانتیکی هم پدید می آورند.

نمایش عکس روی دیوار با چوب۵.استفاده از چوب های تراش نخورده و طبیعی

بعضی افراد طرفدار سادگی هستند. به علاوه معتقد هستند که حتی پیش و پا افتاده ترین چیزها می توانند به شیوه ای خلاقانه مورد استفاده قرار بگیرند.

یکی از این افراد، با استفاده از چوب های تراش نخورده و اتفاقی که در طبیعت پیدا کرده، دست به ابتکاری زده است و با عبور یک طناب از بین آنها، شیوه جالبی برای نمایش عکس ها ابداع کرده است.

نمایش عکس روی دیوار با شکل هندسی۶.اتصال طناب به شکل های هندسی برای نمایش عکس روی دیوار

اگر اهل فیلم پلیسی باشید، حتما دیده اید که کارگاهان برای چیدمان سرنخ ها کنار همدیگر ، آنها روی یک دیوار قرار می دهند سپس سرنخ های مرتبط را بهم وصل می کنند.

تکنیک ششم نیز به احتمالا با الهام گیری از این ایده، شیوه جالبی برای نمایش عکس روی دیوار را نشان می دهد. در این روش می توانید بنابر سلیقه خود از طرح های هندسی مختلفی استفاده کنید. مثلا طرح الماس یا حتی اسمتان را با کمک طناب روی دیوار درآورید، سپس عکس ها با گیره روی آن قرار دهید.

۷.عکس را ساده به دیوار بزنید!

مسلما این روش که عکس ها را به سادگی به دیوار بزنیم، اولین چیزی است که همه مان با آن آشنایی داریم. اما علت حضور این مورد در این مقاله، تاکید روی موضوع سادگی تمام این روش و مینیمالیسم ذاتی آن است. که امروزه بسیار سبک پرطرفداری در طراحی داخلی است.

کلاژ عکس های یادگاری۸.کلاژی از عکس ها درست کنید

عکس هایتان که ابعاد مختلفی دارند را به شکل دلخواه کنار هم قرار داده و پازلی از آنها درست کنید. زیبایی آن در این است، که هیچ کلاژی تکراری نمی شود، و شما هر سری می توانید طرح کلاژ متفاوتی را به سلیقه خود روی دیوار درست کنید.

نمایش عکس روی دیوار مدرن۹.استفاده از سیم های آویزان

این روش واقعا مقرون به صرفه است. کافیست چندین متر سیم تهیه کنید، ابتدای آن ها را با پونز یا میخ به دیوار بزنید، سپس عکس هایتان را از لابلای آنها رد کنید.

نمایش عکس روی طاقچه۱۰.طاقچه ساده چوبی

تکنیک خلاقانه ۱۰ ام برای نمایش عکس ها روی دیوار، هم مشابه روش ۲ است. با این تفاوت که صرفا از چوب هایی در ابعاد یکسان استفاده شده که شکل طاقچه ای مدرن و شکیل را تشکیل دهند. و از طناب خبری نیست.

نمایش عکس در قاب۱۱.روش قاب خالی

این روش استفاده ای ابتکاری از قاب است. کافیست داخل یک چارچوب قاب خالی، تعدادی سیم رد کنید. سپس عکس های موردنظرتان، مثلا عکس های مربعی اینستاگرام را با گیره ای به سیم ها وصل کنید.

۱۲.استفاده از سیم و گیره کاغذ

این تکنیک را میتوان، ساده و مینیمال ترین روش های گفته شده در این مقاله دانست. هنرمندی که این طرح را اجرا کرده با کمک سیم و گیره کاغذ، بدین شکل عکس موردنظر خود را روی دیوار به نمایش گذاشته است.

نمایش عکس روی دیوار با بند کنف۱۳استفاده از بند کنف و گیره کاغذ برای نمایش عکس روی دیوار

اگر مقاله را دنبال کرده باشید، متوجه شدید که سیم، بند و طناب کاربرد زیادی در اجرای تکنیک های مدرن نمایش عکس روی دیوار دارند. در روش سیزدهم نیز از بند کنفی استفاده شده است. عکس ها نیز با کمک گیره های ریز و هم رنگی، از دیوار آویزان شده اند.

۱۴.ساخت هولدرهای فانتزی

شما می توانید به کمی وقت و ابتکار، هولدر و نگه دارنده های مختلفی درست کنید. سپس با کمک آنها عکس را روی دیوار ثابت نگه دارید. (برای  آموزش ساخت این نگه دارنده کلیک کنید.)

چیدمان قاب عکس روی دیوار۱۵.چیدن درهم وبرهم قاب عکس برای نمایش عکس روی دیوار

در این روش ، بر خلاف بقیه تکنیک های گفته شده از قاب و تابلوهای رایج استفاده می شود. اما موضوعی که آن را خاص می کند، نحوه چیدمان قاب ها و تابلوهاست. که به جایی چیدمان معمول ، آنها به شکل جسورانه ای درهم و برهم روی هم قرار می گیرند. نتیجه ایجاد فرمی است، که دیدن آن تازگی زیاد دارد. و نمایی هنری و مدرن به یک دیوار می بخشد.

نمایش عکس و کارت پستال
۱۶.کنارهم قراردادن عکس ، کارت پستال و جمله های انگیزشی با سیم و گیره

مورد شانزدهم، تشابه زیادی با مورد ۱۲ ام دارد. با این تفاوت که در این مدل، تصاویر، کارت های پستال و جمله های انگیزشی بصورت فشرده در کنار هم به نمایش درآمده اند.

روش خلاقانه نمایش عکس
۱۷.استفاده از کاموا برای نمایش عکس روی دیوار

اگر کمد یا طاقچه ای دارید که می توانید به دو سر آن بندی وصل کنید، می توانید با صرف مقداری وقت و مقداری کاموا نمایشی مبتکرانه برای عکس های خود داشته باشید.

 

در این مطلب سعی کردیم تا برای نمایش عکس روی دیوار، ایده های خلاقانه و متفاونی را به شما معرفی کنیم. هرچند اگر شما حوصله یا علاقه چندانی برای اجرای این ایده ها را ندارید، همواره می توانید از طیف متنوعی از قاب ها و تابلو شاسی به این منظور استفاده کنید. ما در صدانما از با کیفیت ترین قاب های PVC در تابلوهای خود استفاده می کنیم. به علاوه امکان عرضه تابلوها با قاب چوبی در صورت سفارش شما وجود دارد. برای ورود به فروشگاه صدانما کلیک کنید.

به علاوه در نظرات به ما بگویید از بین ۱۷ ایده مطرح شده برای نمایش عکس رو دیوار، کدامیک را بیشتر دوست داشتید و به نظرتان در طراحی داخلی، جلوه زیباتری خواهد داشت؟

 

منبع

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما آنلاین هستیم!

سفارش سریع از طریق تلگرام

سفارش می پذیریم

پشتیبانی صدانما

ما آنلاین هستیم!

سفارش سریع از طریق تلگرام

پشتیبانی صدانما

سفارش می پذیریم.

ثبت سفارش سریع در تلگرام