خرید هدیه فارغ التحصیلی

راهنمای خرید هدیه فارغ التحصیلی: ۱+۱۲ ایده برای خرید هدیه

  در زندگی تعدادی نقطه عطف وجود دارد. بدون شک فارغ التحصیلی از دانشگاه یکی از آنها است. فارغ‌التحصیلی هم‌زمان دو معنا را در ذهن تداعی می‌کند. اولی اینکه فرد بالاخره بعد از سالها درس خواندن در مدرسه و دانشگاه به پایان مرحله تحصیل رسیده است. و دوم اینکه از فرد انتظار می‌رود بعد از اتمام تحصیل، اگر که از قبل مشغول به حرفه‌ای نبوده باشد، از این به بعد پیگیر شغلی جدی بوده و زندگی بزرگ‌سالی با مسئولیت‌های بیشتر را شروع کند. در این مطلب به معرفی ۱۰ ایده برای خرید هدیه فارغ التحصیلی می پردازیم. به علاوه یک ایده سورپرایز هم در انتهای مطلب برای شما آماده کرده ایم.

دسته‌بندی هدیه فارغ‌التحصیلی دانشگاه

ذکر این مقدمه ازآنجا اهمیت داشت که در این مطلب می‌خواهیم به هدیه فارغ التحصیلی دانشگاه به‌صورت کامل و جامع بپردازیم. ما معتقدیم که تمامی هدایای مربوط به فارغ‌التحصیلی دانشگاه را می‌توان در یک دسته‌بندی کلی قرار داد:
  • هدایای یادگاری برای فارغ‌التحصیلی دانشگاه
  • هدایای کاربردی بعد از فارغ‌التحصیلی دانشگاه
هدیه فارغ التحصیلی دانشگاه می‌تواند جنبه یادگاری داشته باشد. به‌نوعی که خاطرات شیرین و تکرار نشدنی دانشگاه را برای فرد تداعی کند. از طرفی جنبه کاربردی برخی از این هدایا، نمایان‌تر است. هدایای کاربردی به‌نوعی نیازی از فرد فارغ‌التحصیل را در حال یا آینده زندگی وی برطرف می‌سازند. هدیه فارغ التحصیلی می‌تواند جنبه یادگاری یا کاربردی داشته باشد.

آداب مربوط به هدیه فارغ التحصیلی دانشگاه

به‌طورکلی تقدیم هدیه فارغ التحصیلی، مانند هر هدیه دیگری نوعی ابراز محبت و قدردانی و توجه تلقی می‌شود. و حرکت بسیار دوست‌داشتنی و اثرگذاری است. فرد دانشجو بعد از سال‌ها تلاش، فداکاری و شاید هزینه‌های گزاف موفق به اخذ مدرک معتبر دانشگاهی می‌شود. درنتیجه کاملاً لایق و سزاوار هدیه‌ای ارزشمند می‌باشد. در حقیقت راجع به هدیه فارغ التحصیلی دانشگاه نکته به‌خصوصی وجود ندارد. و از آداب عمومی هدیه دادن پیروی می‌کند. که دراین‌باره توصیه می‌کنیم مطلب «راهنمای کامل خرید هدیه و اشتباهات رایج مربوط به آن» را در وبلاگ صدانما بخوانید. تنها توصیه‌ای که می‌توان به آن اشاره کرد این است که برای خرید هدیه فارغ التحصیلی مناسبت‌تر، می‌بایست به نیازهای فرد در حال و آینده کاری و زندگانی‌اش توجه داشته باشید. یا با نگاهی به گذشته، یک هدیه یادگاری برای وی تدارک ببینید. تعیین بودجه برای خرید هدیه فارغ التحصیل

تعیین بودجه برای هدیه فارغ التحصیلی دانشگاه

همیشه توصیه کرده‌ایم که یک سقف بودجه برای هدیه‌های خود در نظر بگیرید. هدیه فارغ التحصیلی نیز این قاعده مستثنا نیست. اینکه چقدر برای این هدیه بودجه تعیین کنید به چند فاکتور بستگی دارد. یک اینکه آیا فرد فارغ‌التحصیل جشنی برای این رویداد ترتیب داده که شما را دعوت کرده باشد یا خیر. در صورت برپایی جشن و دریافت دعوت از طرف شخص، بهتر است هدیه‌ای با ارزشی بیشتر را در مقایسه با زمانی که جشن و دعوتی در کار نیست، از قبل تدارک دیده باشید. از فاکتورهای دیگر می‌توان به میزان نزدیکی نسبی شما با فرد فارغ‌التحصیل (مثلاً فامیل درجه ۱، مثل خواهر، برادر، فرزند و آشنایان و…) و البته توان مالی شما اشاره کرد.

معرفی هدیه‌های مناسب فارغ‌التحصیلی دانشگاه

اشاره کردیم که راجع به هدیه‌های فارغ‌التحصیلی دانشگاه قانون خاصی وجود ندارد. و تابع قواعد کلی خرید هدیه می‌باشد. بااین‌حال بر اساس تجربه و با بررسی فهرست‌های مختلف، گزینه‌های ذیل را برای هدیه فارغ التحصیلی پیشنهاد می‌کنیم.

خرید گل برای هدیه فارغ التحصیلی

۱.دستهٔ گل، گلدان و گیاه

دسته‌گل یکی از مرسوم‌ترین هدایای فارغ‌التحصیلی است. که معمولاً در حین جشن فارغ‌التحصیلی تقدیم فرد موردنظر می‌شود. این دسته‌گل می‌تواند با کارت تبریکی برای فارغ‌التحصیلی همراه شده تا تأثیرگذاری بیشتری داشته باشد. به‌علاوه ست گلدان‌های آپارتمانی نظیر ساکولنت هدیه‌ای یادگاری و دوست‌داشتنی برای این مناسبت به شمار می‌روند.

۲.اشتراک مجله یا سرویس رسانه اینترنتی

افراد معمولاً بعد از اتمام تحصیل فرصت و ذهن بازتری برای مطالعه آزاد، تماشای فیلم و سریال دارند. درنتیجه اگر به فکر سرگرمی بعد از فارغ‌التحصیلی افراد هستید اشتراک یک مجله مفید و معتبر که موردعلاقه وی بوده؛ یا یک سرویس سرگرمی اینترنتی نظیر سایت‌های نمایش فیلم و سریال (به‌طور مثال نت فلیکس در سطح بین‌المللی و نماوا در سطح داخلی) ایده خوبی به نظر می‌رسند.

وجه نقد برای هدیه فارغ التحصیلی

۳.پول نقد

پول نقد یکی از بهترین و رایج‌ترین هدیه‌ها است. که این مورد راجع به هدیه فارغ التحصیلی نیز صدق می‌کند. با تقدیم پول نقد در قالب یک پاکت زیبا یا کارت تبریک بامعنا، علاوه بر اینکه توجه و محبت خود را نشان داده‌اید به فرد این قدرت انتخاب را می‌دهید تا برحسب سلیقه و نیاز خودش، از وجه نقد تقدیمی شما استفاده کند.

میزان این وجه نقد نیز به تشخیص و توان مالی خودتان بستگی دارد.

کارت هدیه برای فارغ التحصیلی

۴.گیفت کارت (کارت هدیه)

هرچند پول نقد، هدیه‌ای عالی برای فارغ‌التحصیلی می‌باشد اما خیلی کلی و غیرشخصی است. گزینه دیگری که حاکی از توجه بیشتر شما می‌باشد، یک کارت هدیه است. که می‌تواند به‌صورت کارت هدیه بانکی (پول نقد داخل کارت) یا گیفت کارت فروشگاه فیزیکی یا اینترنتی خاصی باشد. به‌طور مثال به‌جای تقدیم ۲۰۰ هزار تومان پول نقد، می‌توانید کارت هدیه ۲۰۰ هزارتومانی دیجی کالا را به شخص تقدیم کنید. تا فرد بر اساس نیاز خود قادر به خرید از فروشگاه مذکور باشد.

کتاب برای هدیه فارغ التحصیلی

۵.کتاب برای هدیه فارغ‌ التحصیلی

با وجود سرانه پایین مطالعه در ایران، کتاب هدیه فارغ‌ التحصیلی خوبی به شمار می‌رود. زیرا برای فردی تهیه می‌شود که به مدارج عالی تحصیل دست‌یافته است. درنتیجه می‌توانید تقریباً مطمئن باشید که وی به کتاب علاقه بیشتری نسبت به میانگین افراد جامعه خواهد داشت. در خرید کتاب می‌توانید انواع رمان به‌عنوان مطالعه آزاد یا کتاب‌های کاربردی و تخصصی (مربوط به رشته فرد) را در نظر داشته باشید. که اولی جهت اوقات فراغت و دومی بابت آماده‌سازی بیشتر فرد برای دوران حرفه‌ای و کاری خود مناسب است. پیشنهاد صدانما، خرید کتاب‌هایی است که درزمینهٔ موفقیت و رشد فردی باشند. این کتاب‌ها نظیر کتاب‌های برایان تریسی، تونی رابینز، رابرت گرین و … برای انگیزه بخشی به فرد در راه موفقیت‌های بیشتر و رشد شخصی نوشته شده‌اند. در این زمینه کتاب‌های بسیاری وجود دارند که با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌توانید پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین آن‌ها را بیابید.

خرید ساعت برای هدیه فارغ التحصیلی

۶.خرید ساعت برای هدیه فارغ‌ التحصیلی

ساعت مچی یکی از آن گزینه هدایایی است که مناسب رویدادهای خاص نظیر فارغ‌التحصیلی، ازدواج و … می‌باشد. درصورتی‌که فردی از اعضای خانواده شما یا فردی که اهمیت بالایی برای وی قائلید از دانشگاه فارغ‌التحصیل شده است، ساعت گزینه بسیار مطلوب و چشمگیری است. لازم به ذکر است که یک ساعت باکیفیت و اصل هدیه گران‌قیمتی است و می‌بایست ابتدا استطاعت مالی آن را داشته باشید. به‌هرحال فرد با شروع دنیای کاری و حرفه‌ای خود بهتر است ساعت شیکی در دست داشته باشد که پرستیژ بیشتری به او ببخشد. و اعتمادبه‌نفس بیشتری برای وی به همراه بیاورد.

خرید هدیه فارغ التحصیلی

۷.ست خودکار و خودنویس برای هدیه فارغ‌ التحصیلی

ست خودکار و خودنویس نیز از هدیه‌های کلاسیک برای فارغ‌التحصیلی از دانشگاه است. که برای فرد وجه اجتماعی و پرستیژ بیشتری در دنیای کاری به ارمغان خواهد آورد. به‌علاوه ست خودکار و خودنویس همانند ساعت، ارزش کاربردی نیز خواهد داشت. با این تفاوت که معمولاً از ساعت ارزان‌تر و خرید آن از ریسک پایین‌تری برخوردار است. (زیرا به‌اندازه ساعت از نظر ظاهری سلیقه‌ای نیست.)

خرید لوازم جانبی برای هدیه فارغ التحصیلی

۸.لوازم جانبی کاربردی

در ابتدای مطلب اشاره کردیم که فارغ‌التحصیلی نقطه عطفی در سرنوشت فرد به شمار می‌رود. معمولاً اشخاص بعدازاین مرحله، زندگی حرفه‌ای و بزرگ‌سالی خود را جدی‌تر دنبال می‌کنند. درنتیجه می‌توانیم با هدیه دادن لوازم جانبی کاربردی که می‌دانیم فرد را در ادامه مسیر زندگی کمک خواهد کرد، وی را سورپرایز کنیم. از لوازم کاربردی می‌توان به هدست، پاوربانک، ست ابزار و… اشاره کرد.

باید توجه داشت که لوازمی خریداری کنیم که واقعاً مشکل یا نیازی از فرد را برطرف کند. و شخص آن را از قبل در اختیار نداشته باشد.

خرید کیف برای هدیه فارغ التحصیلی

۹.کیف برای هدیه فارغ‌ التحصیلی

کیف نیز از جمله هدایایی است که هر دو جنس به‌خصوص بانوان به آن علاقه زیادی دارند. یک کیف چرم و شیک می‌تواند هدیه‌ای ایده آل برای فارغ‌ التحصیلی باشد. زیرا هم جنبه کاربردی داشته هم می‌تواند مانند ساعت و ست لوازم‌تحریر، پرستیژ و ظاهری مناسب‌تر را برای فرد در محیط اجتماعی به همراه داشته باشد.

ست کراوات برای هدیه فارغ التحصیلی

۱۰.کراوات، سرآستین، شال و روسری

در خرید هدیه فارغ‌ التحصیلی برای پسر و دختر می‌توان به مواردی اشاره کرد که جزییاتی از ظاهر و پوشش فرد را تشکیل می‌دهند. برای آقایان این مورد می‌تواند شامل کراوات و سرآستین باشد. و برای بانوان شال و روسری شیک از جزئیاتی است که به جذابیت ظاهری آن‌ها کمک خواهد کرد.

کارت تبریک برای هدیه فارغ التحصیلی

۱۱.کارت تبریک فارغ‌ التحصیلی

مانند هر مناسبت هدیه دیگری، کارت تبریک به‌تنهایی می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای هدیه فارغ التحصیلی باشد. یک کارت تبریک زیبا که با جمله یا حرفی تأثیرگذار همراه باشد ارزش معنوی زیادی خواهد داشت. و تا سالها به یادگار خواهد ماند.

خرید ماگ برای هدیه فارغ التحصیلی

۱۲.ماگ برای هدیه فارغ‌ التحصیلی دانشگاه

ماگ جز ظروفی است که کاربرد روزانه و مداوم دارد. و می‌توان با آن انواع نوشیدنی‌های گرم و سرد را نوشید. ماگ هایی در بازار وجود دارند که مزین به لوگو یا نام دانشگاه محل تحصیل می‌باشند. که هدیه دادن آن‌ها می‌تواند یادآور دوران دانشجویی در آن دانشگاه باشد. به‌علاوه اگر چنین طرحی وجود نداشت می‌توانید ماگ را با طرح موردنظر خود سفارش دهید. بدین ترتیب با تبدیل‌شدن به یک هدیه سفارشی، اثرگذاری بیشتری داشته و برای فرد دریافت‌کننده ارزش دوچندانی خواهد داشت. تابلو کلاژ فارغ التحصیلی همه ایده های مطرح شده در بالا، هدایای خوب و دوست داشتنی هستند. در عین حال بسیار کلیشه ای و پیش بینی پذیر می باشند. ما معتقدیم که هدیه سفارشی که ویژه فرد طراحی و ساخته‌شده باشد، بیشترین تأثیر را روی او خواهد داشت. و بیش از همه چیز او را سورپرایز خواهد کرد. به همین دلیل در صدانما تابلوهای سفارشی با قابلیت شخصی‌سازی کامل را عرضه کرده‌ایم.درزمینهٔ هدیه فارغ التحصیلی، پیشنهاد ما تابلویی است که با تکنیک کلاژ برای این مناسبت و ویژه دانشجویان فارغ التحصیل دانشگاه برای اولین بار در ایران طراحی کرده ایم. در این تابلو ۱۲ عکس منتخب و یادگاری از دوران دانشگاه و فارغ‌التحصیلی به نمایش درمی‌آیند. که در کنار یکدیگر شکل یک کلاه فارغ‌التحصیلی را می‌سازند. تابلو کلاژ فارغ التحصیلی به‌علاوه سال ورود به همراه نام دانشگاه نیز در بالای آن ذکر می‌شود. مانند سایر تابلوهای صدانما، امکان اضافه کردن متن بیشتر، جزییاتی نظیر لوگوی دانشگاه و بارکد QR اختصاصی نیز وجود دارد. بارکد QR اختصاصی تابلو این امکان را می‌دهد تا صداهای یادگاری از دوستان دانشگاه یا هر صدای دیگری را نیز روی تابلو داشته باشیم. بدین ترتیب علاوه بر تجدید خاطره با مشاهده عکس‌های آن دوران می‌توان صدای بهترین دوستان دانشگاهی را نیز در مواقع دل‌تنگی با هر بار اسکن کردن بارکد تابلو شنید. و یادی از آن دوران خوش را در دل‌ زنده کرد.

ویژگی‌های تابلو کلاژ فارغ‌ التحصیلی در یک نگاه:

  • نمایش ۱۲ عکس منتخب یادگاری
  • امکان سفارش در سایز A4 و A3 و …
  • امکان اضافه کردن متن دلخواه
  • امکان اضافه کردن نمایش فرکانس صدا
  • بارکد QR اختصاصی
  • نمایش نام دانشگاه و سال ورودی
  • امکان نمایش لوگوی دانشگاه محل تحصیل
  • قابل سفارش در قالب قاب PVC با چاپ باکیفیت
  برای سفارش مستقیم این تابلو می‌توانید به این برگه مراجعه کنید. به‌علاوه می‌توانید از طریق تلگرام یا تماس تلفنی، برای سفارش این محصول پیگیری و هماهنگی لازم را با ما انجام دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما آنلاین هستیم!

سفارش سریع از طریق تلگرام

سفارش می پذیریم

پشتیبانی صدانما

ما آنلاین هستیم!

سفارش سریع از طریق تلگرام

پشتیبانی صدانما

سفارش می پذیریم.

ثبت سفارش سریع در تلگرام