کلاژ چیست؟

 • کلاژ چیست؟

«کلاژ» واژه ای فرانسوی به معنای «چسباندن» است. فرهنگستان زبان فارسی واژه «تکه چسبانی» را معادل آن قرار داده است. هرچند که معمولاً در زبان فارسی نیز از آن به عنوان کلاژ یاد می شود. به طور کلی کلاژ یک تکنیک است که در هنرهای تجسمی استفاده می شود.

در تکنیک کولاژ ، تکه هایی از جنس روزنامه، کاغذ ، مقوا، پارچه و چوب … روی یک سطح صاف چسبانده می شوند. تا این تکه ها در کنار یکدیگر، باعث خلق و ایجاد یک اثر هنری جدید شوند. که این اثر هنری را کلاژ می نامند.

همچنین اگر از تعدادی عکس برای خلق یک کولاژ استفاده شود، به آن فتومونتاژ یا فوتوکلاژ می گویند. هرچند رایج است که کلاژ بیشتر روی سطوح دوبعدی و صاف انجام می شود، اما می توان از این تکنیک در احجام سه بعدی مثل ظروف شکسته، تکه های چوب، و پیچ و مهره نیز استفاده کرد.

تابلو کلاژ پیکاسو

 • جایگاه کلاژ در هنر

قرن بیستم را آغاز هنر کلاژ به آن شکل که ما می شناسیم قلمداد می کنند. اولین  بار پابلو پیکاسو و ژرژ براک که نقاشان سبک کوبیسم بودند، اصطلاح “کلاژ” را به کار بردند. پس از آن نقاشان کوبیسم و سورئالیست دیگری نیز از این تکنیک بهره گرفتند.

 

تابلو کلاژ

 • معرفی تابلو کلاژ

تابلو کلاژ ، همانطور که از نام آن پیداست از تکنیک کلاژ برای خلق تصویری جدید بهره می گیرد. در این تابلو عکس های مختلف در کنار یکدیگر با نظم و ترتیب خاصی چیده می شوند، تا تشکیل شکل و مفهوم جدیدی را بدهند.

بطور مثال در تابلو کلاژ طرح CM1 ، ۳۲ عکس را کنار یکدیگر قرار می دهیم، و نتیجه آن تصویر کلی هلال ماه است. گفتنی است که می توان با تکنیک کلاژ هر شکل دوبعدی را روی صفحه خلق نمود. ما در صدانما، همواره در حال ایجاد طرح های جدید کلاژ هستیم که می توانید آن ها را بنابر سلیقه خود انتخاب نمایید.

 

 

 • تابلو کلاژ یادگاری از خاطرات زندگی شما

تصور کنید که برای سالگرد ازدواج یا تولد، بتوانید تابلویی سفارش دهید که نشانگر خاطرات زیبای زندگی مشترک شما با فرد موردنظر باشد. لحظات قشنگی که دیگر تکرار نمی شوند اما در خاطر ما باقی هستند.

کافی است تعدادی از بهترین عکس های موردنظر خود را انتخاب کرده و برای ما بفرستید. سپس از میان طرح های ارائه شده کلاژ مثل هلال ماه یا قلب و غیره یکی را انتخاب کنید.

سپس می توانید تابلو کلاژ اختصاصی خود را به بارکد و فرکانس صدا با نوشته ای دلخواه یا پیغامی تبریک مزین کنید. نتیجه آن تابلوی کلاژی اختصاصی برای شماست، که می تواند هدیه ای زیبا و تاثیرگذار به مناسبت جشن تولدی دوستانه یا سالگرد ازدواج باشد.

 

راهنمای تابلو کلاژ ماه

 • شخصی سازی تابلو کلاژ

همانطور که می دانید تابلوهای صدانما قابلیت شخصی سازی دارند. یعنی می توانید در طرح آنها به سلیقه خود تغییراتی ایجاد کنید. تابلو کلاژ نیز از این قاعده مستثنی نبوده و قابلیت های شخصی سازی متعددی دارد.

 

مواردی که  قادر به انتخاب و تغییر آنها هستید :

 1. شکل کلی کلاژ (هلال ماه ، قلب و ..)
 2. نوشته روی تابلو (به همراه فونت و رنگ)
 3. صدای تابلو (صدای دلخواه شما را روی تابلو کلاژ از طریق بارکد QR قرار می دهیم.)
 4. فرکانس صدا (اضافه شدن، رنگ و اندازه آن)

و موارد اختصاصی دیگر که مدنظر شما باشد، که در صورت امکان برایتان انجام می شود.

 

 • سایزهای قابل سفارش تابلو کلاژ و کیفیت چاپ

این تابلو بدلیل اینکه شامل تعداد زیادی عکس می باشد، در سایزهای کوچک اجرا نمی شود. به این دلیل که در ابعاد کوچک مثل ۲۰×۲۰ یا متوسط مثل A4 عکس های قرارگرفته در طرح تابلو بسیار کوچک دیده خواهند شد. که چندان رضایت بخش نخواهد بود. در نتیجه حداقل سایز قابل سفارش این تابلو ۳۰×۴۰ می باشد. لازم به ذکر است که امکان سفارش در ابعاد بزرگتر موردنظر شما نیز وجود دارد. بطور مثال می توانید این طرح را در ابعاد ۵۰×۵۰ سفارش دهید.

جنس قاب این تابلو، نیز مانند همه محصولات ما از PVC با کیفیت ، شیشه به همراه پشتی MDF می باشد. چاپ نیز در یکی از مجهزترین چاپخانه های تهران با کیفیت عالی انجام می پذیرد.

 

 • سفارش تابلو کلاژ

تابلو کلاژ را می توانید در بخش فروشگاه سفارش دهید. اگر تا به حال از صدانما خرید نکرده اید پیشنهاد می کنیم برگه نحوه سفارش را مطالعه نمایید.

بطور کلی برای سفارش تابلو کلاژ دو حالت وجود دارد:

 1. ثبت سفارش در سایت، ارسال فایل آنلاین، پرداخت اینترنتی و سپس هماهنگی از طریق تلگرام/واتسپ.
 2. ثبت سفارش و ارسال فایل و هماهنگی در تلگرام و پرداخت کارت به کارت.

 

ما آنلاین هستیم!

سفارش سریع از طریق تلگرام

سفارش می پذیریم

پشتیبانی صدانما

ما آنلاین هستیم!

سفارش سریع از طریق تلگرام

پشتیبانی صدانما

سفارش می پذیریم.

ثبت سفارش سریع در تلگرام