با موزه صداهای در حال انقراض آشنا شوید

موزه صدا

 از موزه صدا چه می دانید؟ آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که ما در محیطی زندگی می کنیم و با اشیایی سروکار داریم که هر کدامشان صدای به خصوصی دارند؟ مثلا صدای تایپ کردن یا صدای ماکروفر وقتی غذایمان در حال گرم شدن است، یا حتی چیزی ساده مثل زنگ گوشی . هرکدام این صداها جایی به خصوص در حافظه ما پیدا کرده اند و به تعامل بهتر ما با دنیا کمک می کنند. اکثر اوقات حتی از روی صدای یک وسیله می توانیم بفهمیم آیا آن چیز درست کار می کند یا خیر. در واقع ما نه تنها تعداد بیشماری صدا از محیط اطرافمان در حافظه خود ذخیره کرده ایم، بلکه هرکدام آنها نیز کیفیت و خصوصیات خاص خود را دارند، که بدین طریق متوجه تغییرات احتمالی و چگونگی آنها می شویم.

ما در دنیایی زندگی می کنیم که گوشی های هوشمند و کامپیوترها به جزئی جدانشدنی از زندگی روزمره ما تبدیل شده اند. از آنجایی که تکنولوژی به شکل فزاینده ای در چندین سال اخیر رشد کرده است، طبعاً این همراهان دیجیتال زندگی مان سریعاً کهنه و قدیمی می شوند. مثلا گوشی های اولیه نوکیا با آن صدای زنگ معروفشان که همه به خوبی به خاطر داریم اکنون به تاریخ پیوسته اند. با قدیمی شدن لوازم دیجیتال تمام خاطرات و صداهای آنها نیز کم کم از یادهایمان رفته و به دست فراموشی سپرده می شوند.

صدای وصل شدن مودم های قدیمی که با کارت اینترنت به خط تلفن خانه وصل میشدند:

این موضوع به فردی به نام برندن چیلکت(Brendan Chilcutt) ایده ای برای تاسیس موزه ای آنلاین داده است. نام این وب سایت “موزه صداهای در حال انقراض” است. و در آن مجموعه ای جمع آوری شده است که روزی روزگاری صداهایی بودند که ما شب و روز با آنها سروکار داشتیم و مدام می شنیدیم. صدای شماره گرفتن تلفن های قدیمی، صدای برفک تلویزیون و البته صدای زنگ معروف نوکیا از جمله صداهای در حال انقراضی است که در سایت موزه صدا می توانید به آنها گوش داده و تجدید خاطره ای بکنید.

برای من البته خاطره انگیزه ترین صدای این موزه مربوط می شود به صدای اتصال مودم Dial Up، آن روزها ۱۰ سال بیشتر نداشتم و اولین تجربه های من از برخورد با اینترنت در حال شکل گیری بود. اگر اهل نوستالژی هستید، حتما به این وب سایت موزه سری بزنید.احتمالا زنگ iPhone یا گوشی آخرین مدل سامسونگ تان هم روزی به این موزه خواهند پیوست.راستی نوستالژیک ترین صدا به نظر شما چیست؟

وب سایت موزه صداهای در حال انقراض 

 «راستی شما می توانید هر صدای نوستالژیکی که مدنظرتان هست را برای ما بفرستید و یک تابلوی فرکانس صدا از اون صدا را به یادگار برای خودتون داشته باشید.»

[su_button url=”http://sedanamaa.ir/shop/” style=”3d” background=”#1cc722″ color=”#ffffff” size=”10″ icon=”icon: shopping-cart” desc=”برای سفارش کلیک کنید!”]ورود به فروشگاه[/su_button]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما آنلاین هستیم!

سفارش سریع از طریق تلگرام

سفارش می پذیریم

پشتیبانی صدانما

ما آنلاین هستیم!

سفارش سریع از طریق تلگرام

پشتیبانی صدانما

سفارش می پذیریم.

ثبت سفارش سریع در تلگرام