1. تابلو اعداد چیست؟

تابلو اعدادتابلو اعداد، ایده ای جدید در طراحی تابلوهای خاطره انگیز و یادگاری است. ما در صدانما با الهام گیری از سبک های طراحی تابلو روز دنیا، امکان انتخاب این تابلو را برای مشتریان عزیز ایرانی فراهم کرده ایم. محوریت این تابلو، عدد و مفاهیم نمادینی است که در زندگی ما دارند.

کافی است یک لحظه به اعداد مختلفی که به زندگی ما جلوه ای از معنا بخشیده اند فکر کنید. سن عددی تان (تاریخ تولد) ، تعداد سال هایی که با همسر خود گذرانده اید (سالگرد ازدواج) ، تعداد سال هایی که از دوستی با بهترین دوستانتان می گذرد (سالگرد دوستی) ، سن گواهینامه گرفتن و فارغ التحصیلی از دانشگاه و… تنها مثال هایی از حضور پر رنگ اعداد در زندگی ماست. تعداد بسیاری از این اعداد را می توان یافت.

همانطور که می بینید، این اعداد با ابعاد مهمی از زندگی ما پیوند خورده اند. و یادآور خاطرات زیادی از زندگی ما هستند. تابلو عدد با بهره گیری از این مفهوم، این اعداد طلایی و نمادین را به شکلی متفاوت ارائه می کند. که می تواند هدیه ای زیبا و تاثیرگذار و قطعه ای خاطره انگیز و مدرن در دکوراسیون خانه تان باشد.

 1. معانی اعداد از دیدگاه عددشناسی

مفهوم اعداد و نقش گسترده آن در زندگی بشر از هزاران سال قبل مورد توجه بوده است. و پیرامون آن در قالب رشته های مختلف از جمله عددشناسی یا (علم العداد) تحقیق به عمل آمده است.

بطورکلی عددشناسان اعتقاد دارن که هر اعداد (و ترکیب آنها با یکدیگر) از انرژی و روح خاصی برخوردار است. و به دلایل مختلفی ممکن است در زندگی ما خود را نشان دهند. ما قصد نداریم تئوری های مرموز و پیچیده مربوط به عددشناسی را در این مطلب مورد کنکاش قرار دهیم. اما شاید برایتان جالب باشد که معنی هرعدد از یک (۱) تا (۹) را از دیدگاه عددشناسی بدانید:

 • عدد ۱ : «بلندپروازی، رقابت، یگانگی»

عدد ۱ اولین و آغازگر تمامی اعداد است. و تقریبا در تمامی زبان ها نوشتار قابل تشخیصی دارد. این عدد با خاصیت هایی نظیر بلندپروازی)اصطلاح نامبروان بودن را همه شنیده ایم)، اعتماد به نفس و شجاعت شناخته می شود.

عدد ۱ ، خلاقیت محض است. چون همه از اعداد و هرآن چه که هست بعد از یک(یا در مفهوم اعتقادی از یک خالق) پدید آمده اند. عدد یک روحی جسور، رو به جلو و بسیار قدرتمند دارد.

 • عدد ۲ : «همگرایی، همراهی و قطبیت»

بدون شک عدد ۲، رابطه-محور ترین ِ اعداد است. ۲ هرگز تنها نیست. تمام جفت ها، روابط و معاملات ۲ سو دارند. ۲ اولین عدد زوج است و معرف ذات متعادل کننده و هارمونی بخش اعداد زوج است.

قطبی بودن بخش اعظمی از مفهوم عدد دو را تشکیل می دهد. همچنین در ظاهر نوشتار لاتین جمع اضداد است. اگر به شکل ۲ انگلیسی نگاه کنید، در ازای بخش جلو آمده آن یک بخش عقب رفته در پشت وجود دارد. برای بخش بالا رفته یک بخش پایین رفته وجود دارد. و به همین ترتیب این مفهوم قطبیت را می توان به هر زوجی در طبیعت نسبت داد. شب و روز و زمستان و تابستان و غیره. بطورکلی عدد ۲ ذات و جوهره جفت بودن را به نمایش می گذارد.

همانطور که می دانیم، هیچ رابطه ای بدون مقداری مصالحه و همکاری و گذشت ایجاد نمی شود و تداوم پیدا نمی کند. عدد ۲ نیز نمایانگر همین مفاهیم است. به همین دلیل عددی نمادین برای بیان مفاهیمی همچون با هم بودن و همراهی عاشقانه همراه با گذشت و فداکاری است.

 • عدد ۳: «شانس،خلاقیت،چاشنی محرک»

عدد ۳ را معمولا به عنوان عدد خلاقیت و ارتباطات می شناسند. برخی ۳ را به عنوان عدد رشد نیز می دانند. برخی نیز از آن به عنوان عدد شانس یاد می کنند. این عدد به طرق مختلف به شکل مرموزی به ادبیات گفتاری مردم وارد شده است. و از آن یاد می شود. مثلا حتماً این اصطلاح را شنیده اید، که تا ۳ نشه بازی نشه! اما واقعا به چه معناست؟!

بطور کلی عدد ۳ دارای انرژی محرک، قدرت اجتماعی پویا و راه های خلاقانه برای ارتقا تجربه های زندگی است.

 • عدد ۴: «ثبات،دوام،تعهد»

عدد ۴ شماره ای است که به اساس یک موضوع و ثبات آن می پردازد. در عددشناسی عمومی، ۴ نماد ساختمان ها و بطورکلی خود سیاره زمین است. و نمادی بر چیزهایی است که به آسانی از بین نمی روند. عدد ۴ نماد فرم و دوام و پایداری است.

این عدد همچنین بیانگر بسیاری از چرخه های طبیعت نیز هست. بطور مثال گردش فصل ها و گردش ماه در دوره های ۴ تایی اتفاق میفتد. به علاوه می توان به ۴ عنصر اصلی یعنی هوا،آتش،آب و خاک اشاره کرد.

اشاره کردیم که این عدد بیانگر ثبات و پایداری است. به علاوه گویای تعهد و دوام روابط نیز می باشد. برای همین عدد ۴، نمادی زیبا و مستحکم برای انتخاب به عنوان تابلو عدد به مناسبت چهارمین سالگرد ازدواج یا چهارمین ماهگرد آشنایی تان می باشد.

 • عدد ۵: «آزادی، روح تحرک»

درک مفهوم عدد ۵ کمی دشوار به نظر می رسد. این عدد به معنای آزادی در همه تعاریف آن است. اما گاهی این آزادی به عصیان گری میل می کند. عدد ۵ برخلاف ۴ یک عدد ثابت نیست، ولی نمی توان آن را بی ثبات نیز تلقی کرد. بلکه نوعی ماجراجویی و تجربه گرایی به همراه خود دارد.

اگر ۴ شامل بلوک های سازنده حیات است(۴ عنصر حیات و ..) ، ۵ روحی است که درون کالبد آن می دمد، آن را به رقص در می آورد و به هیجان در می آورد. ۵ در مرکز اعداد تک رقمی قرار دارد و نقشی محوری را بازی می کند.

 • عدد ۶: «عشق،کانون گرم خانواده»

عدد ۶ را به عنوان «عدد عشق» می شناسند. این عدد بیانگر خانه و خانواده می باشد. جایی که امنیت، پذیرش و اعتماد در آن جاری است. جایی که در آن روح و جسم پرورش می یابد. اگر به شکل لاتین عدد ۶ دقت کنید، شکل زنی در حالت بارداری است.

شش را می توان «رام ترین» بین اعداد دانست. ۶ یک انرژی گرمابخش به همراه خود دارد که هر خانه ای به آن نیاز دارد. این عدد روحی از محافظت و تیمار و از خودگذشتگی درون خود حمل می کند.

در طبیعت عدد ۶ فرم های بسیار کارایی را خلق کرده است. مثلاً زنبورهای عسل کندوهای خود را بصورت شش ظلعی درست می کنند، لاک لاکپشت ها و بسیاری دیگری از آبزیان شش ظلعی است. حتی برخی سلول های انسان نیز از الگوهایی ۶ عددی پیروی می کنند.

 • عدد ۷: «عدد معنویت و شانس و خرد»

حتی آنهایی که به مباحث عددشناسی علاقه ندارند، آوازه عدد «هفت» را شنیده اند و با آن بخوبی آشنایی دارند. در واقع این عدد را شاید بتوان معروف ترین و معنوی ترین عدد بین تمامی اعداد دانست.

در بین باورهای باستانی، اساطیری و آیین های جادوگری و خرافی عدد ۷ برای خاصیت های شانس خود برجسته و شهره است. و در مراسم های سمبولیک و نمادین متعددی، ردپای آن دیده می شود.

در دین اسلام، در مراسم حج تکلیف است که دقیقا ۷ بار دور کعبه در مکه طواف شود. ۷ روز در هفته وجود دارد. هفتمین روز هفته، تعطیل است. مثال های دیگر را شما می توانید در بخش نظرات اشاره کنید!

عدد هفت در تمامی ابعاد زندگی و تاریخ بشری دیده می شود. از بعد انرژی، این عدد به هوش و فراست و الهام و ایده ها و حقیقت والاتر مربوط می شود. عدد ۷ مشوق خرد و شهود است و پیداکردن حقیقتی که در ورای ظاهر نهفته است.

 • عدد ۸: «تجدید و تکرار، تعادل و بی نهایت»

عدد ۸ ، مربوط به تجدید و تکرار است. بسیاری می گویند این عدد راجع به قدرت و ثروت است ولی در واقع مفاهیم بسیار بیشتری را شامل می شود. هرچند این عدد در ذات خود می تواند قدرت یا ثروت به همراه بیاورد، اما می تواند آن را با خود نیز ببرد! در نتیجه می توان گفت که عدد هشت در واقع بیانگر نوعی به تعادل رسیدن است.

اتفاقی نیست که اگر عدد ۸ لاتین را بچرخانیم به نماد بی نهایت تبدیل می شود. به همین دلیل در باور چینی، عدد ۸ یک عدد شانس است. و مفهوم مثبت و پرباری به همراه دارد.

 • عدد ۹: «تجمیع اعداد، خصلت های زیبای انسانی»

عدد ۹ بیانگر آخرین عدد تک رقمی و بزرگترین آنهاست. و مفهومی از تجمیع اعداد و پایان چرخه را به همراه دارد. ریاضیدانان باستان به آن لقب «ایستگاه پایانی» را بخشیده بودند. این عدد حد نهایی اعدادی است که در سیستم اعداد تک رقمی بصورت ریاضی قابل بیان است. بطور مثال اصطلاح یک گربه ۹ جان دارد. (اشاره به محدودیت جان گربه و اینکه عدد بزرگتری قاعدتا در این سیستم تک عددی وجود نداشت!)  را حتما شنیده اید.

عدد ۹ روحی بسیار صبور، دوستدار، مهربان و معنوی دارد. و از خصلت های زیبای انسانی برخوردار است.

 1. سایزهای قابل سفارش تابلو اعداد

تابلو اعداد را می توانید هم اکنون در سایزهای  ۳۰×۳۰و  ۳۵×۲۵و  ۳۰×۲۰ سفارش دهید. البته امکان انتخاب سایزهای سفارشی و غیرمعمول (مثل ۵۰×۱۰۰) در صورت هماهنگی وجود خواهد داشت. در این خصوص لازم است با ما تماس بگیرید.

 1. نحوه سفارش و تحویل تابلو عدد

نحوه سفارش تابلو اعداد نیز مانند سایر تابلوهای صدانما است. سفارش خود را می توانید بصورت مستقیم داخل سایت یا از طریق تلگرام و صفحه اینستاگرام ما، با راهنمایی بخش فروش صدانما ثبت نمایید. پیشنهاد می کنیم لینک های زیر را مطالعه کنید. در صورت وجود هرگونه پرسش می توانید با ما تماس بگیرید.

 1. قابلیت های شخصی سازی تابلو اعداد

راهنما تابلو عددهدف ما در صدانما، ارائه تابلو سفارشی است. تابلو اعداد نیز از قابلیت های شخصی سازی متنوعی برخوردار است. که در فهرست زیر بصورت موردی به تعدادی از آنها اشاره می شود:

 • قابلیت انتخاب چند عکس برای یک عدد (مثال: عدد ۱ شامل کلاژی از چندین عکس خاطره انگیز شما باشد.)
 • قابلیت جایگذاری متن اختصاصی در زیر عدد
 • تغییر فونت و رنگ و … نوشته به سلیقه شما
 • امکان انتخاب آهنگ یا قطعه صدای موردنظر
 • امکان قراردادن فرکانس صدا
 1. بارکد QR و قابلیت اسکن شدن!

شما می توانید صدای ضبط شده خود یا قطعه ای موسیقی را همراه تابلو عدد بصورت بارکد QR داشته باشید. این بارکد به راحتی توسط گوشی های هوشمند اندروید، iOS و … اسکن می شود. زمانی که بارکد روی تابلو اسکن می شود، صدای موردنظر از گوشی پخش خواهد شد.

مثلا می توانید یک تابلو عدد برای اولین سالگرد ازدواج خود سفارش دهید. و برای آن عکسی از مراسم ازدواج خود انتخاب کنید. صدای آن نیز می توان آهنگی رمانتیک و موردعلاقه، یا صدای بله گفتن عروس و داماد هنگام عقد باشد.

 1. آیا امکان ترکیب تابلو عدد با سایر محصولات نظیر حروف، مکان نما یا تابلو آسمان وجود دارد؟

امکان ترکیب محصولات با یکدیگر وجود دارد. هرچند بدیهی است نمی توان همه آنها را یکجا با هم در یک طرح قرار دارد. ولی بطور مثال امکان قرارگیری تابلو مکان و عدد در یک تابلو میسر است. هدف ما جلب رضایت شماست. در خصوص موارد این چنینی کافیست با بخش فروش تماس بگیرید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما آنلاین هستیم!

سفارش سریع از طریق تلگرام

سفارش می پذیریم

پشتیبانی صدانما

ما آنلاین هستیم!

سفارش سریع از طریق تلگرام

پشتیبانی صدانما

سفارش می پذیریم.

ثبت سفارش سریع در تلگرام