دانلود اپلیکیشن بارکدخوان

برای اسکن کردن تابلوهای صدانما در گوشی های اندروید احتمالا به اپلیکیشن بارکدخوان QR نیاز پیدا خواهید کرد. لازم به ذکر است که گوشی های تحت سیستم عامل iOS نیاز به اپلیکیشن نداشته و این بارکدخوان صرفاً برای گوشی های اندروید مورد نیاز خواهد بود.

بارکد QR یا همان (QR CODE) چیست؟

دانلود اپلیکیشن بارکدخوان QR برای تابلوی فرکانس صدا
QR مخفف عبارت «کدهای واکنش سریع» یا (Quick Response Code) است که به صورت مربعی شکل بوده و نخستین بار توسط محققی ژاپنی ابداع شد. برخلاف بارکدهای استاندارد UPC که از خطوط عمودی و اعداد تشکیل شده‌اند، یک کد QR نه تنها حاوی اطلاعات بسیار بیشتری است، بلکه می‌توان به سرعت به اطلاعات گسترده‌ای که در آن وجود دارد، دسترسی پیدا کرد.

نحوه اسکن کردن تابلو برای دارندگان سیستم عامل iOS

سیستم عامل IOS
مژده برای دارندگان گوشی های آیفون (سیستم عامل iOS) این است که این دسته از کاربران نیازمند دانلود اپلیکیشن بارکدخوان QR نیستند. برای اسکن تابلو با گوشی آیفون کافیست برنامه دوربین گوشی را باز کرده و روی بارکد تابلو بگیرید. سپس به سرعت پیامی در بالای صفحه برای شما نمایان می شود که با کلیک بر روی آن می توانید صدای تابلو را گوش دهید.

آموزش اسکن کردن بارکد تابلو با گوشی های اندروید

در ویدیوی زیر یکی از مشتریان صدانما، طرز اسکن کردن بارکد QR را به خوبی نمایش داده است. اگر کاربر اندروید هستید ، کافیست وارد برنامه بارکدخوان شده سپس دوربین گوشی را (وقتی درون برنامه هستید) روی بارکد گرفته تا عملیات اسکن انجام شود. سپس برنامه یک لینک به شما نمایش می دهد کافیست روی آن کلیک کنید تا صدا پخش شود. در آیفون و سیستم عامل iOS نیز کافیست وارد برنامه دوربین شده و مراحل گفته شده را انجام دهید.
بارکد QR اختصاصی

در صورتی که موفق به اسکن بارکد با سیستم عامل iOS نشده باشید، این ویدیو را حتما تماشا کنید!

در نسخه های جدیدتر سیستم عامل iOS برای اسکن شدن بارکد QR کافیست برنامه دوربین را باز کرده و روی بارکد نگه دارید. هرچند در نسخه های قدیمی تر سیستم عامل iOS ممکن است نیازمند فعال سازی تنظیم مربوط به بارکدخوان در بخش تنظیمات دوربین باشید. در این ویدیو نحوه فعال سازی تنظیمات موردنیاز برای اسکن شدن بارکد QR در سیستم عامل های قدیمی تر iOS را آموزش داده ایم.